Чудові плодово-ягідні листяні дерева
zamechatelnye plodovo yagodnye listvennye derevya 1 Чудові плодово ягідні листяні дерева

Листяні дерева — багаторічні рослини з прямостоячим втечею (який називається стовбур) заввишки від 2 до 40 метрів. Відмінність від чагарників — має головний стовбур, від якого вже розходяться пагони, висота і діаметр стовбура дещо більше, також як і термін життя (десятки років).

Листяні дерева супроводжують людині всю його історію. Плоди використовуються в їжу (горіхи, фрукти, ягоди), стовбури — в якості будівельного матеріалу, листя — як ущільнювач і лікарську сировину.

Поширені практично по всій території суші, де є рослинність (крім Антарктиди і в Північній півкулі за полярним колом). Плодово-ягідні культурні породи виростають в садах, сільськогосподарських гаях і дають 99% всіх плодів на ринок.

Такі дерева, крім безпосередньої користі в плані використання всіх частин на потреби людини, ще й дуже красиві, надаючи саду чудові форми і обриси, захищаючи більш дрібні рослини від вітру. Крім цього, дерева з розвиненою кореневою системою добре зміцнюють грунт — це також широко використовується в господарській діяльності для зміцнення прибережних грунтів. 

Садові листяні дерева зменшують кількість бур'янів. Для власників садових ділянок важливо знати, що садові породи дерев дуже вибагливі, на відміну від дикорослих споріднених видів, тому їм необхідно створити найбільш комфортні умови для росту і плодоношення. 

Крім цього, для садівників в першу чергу необхідно правильно розсадити садові дерева. Перед тим, як вибрати деревце, необхідно врахувати висоту і площу дорослого дерева. Часто буває так, що садівникові сподобався саджанець якого-небудь деревця. Маленький, симпатичний, метр заввишки, а через десять років цей «малюк» (наприклад, кінський каштан, плакуча верба або меднолістний бук) виростає в величезної дерево п'ятнадцяти метрів висоти і починає затінювати клумби та інші дерева. Щоб такого не сталося, обов'язково потрібно подивитися, якого зростання доросле дерево саджанця.

До зими листяні плодово-ягідні садові дерева необхідно підготувати до морозу. Найбільш ефективна і найменш затратна для цих цілей осіння побілка стовбурів, яка захищає верхні частини стовбура від зовнішніх впливів і паразитів. У весняно — літній період побілка небажана, тому що може вийти зворотний ефект — дерево почне боліти від надмірного нагрівання (сонячні опіки). Відразу такі пошкодження помітити важко і лише з часом, через деякий час будуть помітні типові сліди пошкоджень на стовбурах — рожеві або рожево-коричневі плями, тріщини, вм'ятини. Зазвичай для профілактичних цілей восени дерева покривають вапном із спеціальними добавками (продаються у великих магазинах для садівників, сільськогосподарських чи можлива покупка через великі інтернет магазини).

Саджанці плодово — ягідних дерев необхідно перед покупкою ретельно оглянути. Хворий або мертвий саджанець видно навіть неозброєним
поглядом — суха або з плямами кора, відсутність листочків і зав'язей, при несильному ударі об тверду поверхню лунає досить дзвінкий звук.

Взагалі, саджанці відповідно до чинного законодавства купуються тільки з довідкою з сельхознадзора. Тому вимагайте від продавця таку довідку в обов'язковому порядку. 

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук