Рослини і комахи з бісеру Тетяни Гришиної
Рослини і комахи з бісеру Тетяни Гришиної


автор Гришина Т.Н., фото Ларін А.К. 
Квіти та бабка з бісеру

 

Напередодні кожного свята всі задаються одним непростим питанням: що подарувати? 
Серед різних рад і думок на цей рахунок вважається, що найкращий подарунок — той, що зроблений своїми руками і подарований від душі. 
Тут придадуться самі різні захоплення і вміння. Мені, наприклад, допомагає виготовляти подарунки-сувеніри моє хобі — об'ємне бісероплетіння з використанням дроту. 
Найбільше мені подобається плести бісерні рослини і комах, і зовсім не цікаво плетіння прикрас з бісеру на волосіні.

Тетяна Гришина

 

Давайте знайомитися: мене звуть Тетяна. Я москвичка, мені 47 років. 
Три роки тому я сплела свій перший квітку з бісеру — волошка, і після цього я просто «захворіла» плетінням об'ємних бісерних квітів! 

Василько був пліток мною за готовою схемою з самої класної книги з бісероплетіння «Квіти з бісеру», її автори М. Федотова і Г. Валюх. На мою думку, це найкраща книга для початківців. Саме ця книга стала моїм першим підручником, за допомогою якого я не тільки створила свій перший бісерний квітка, але і надовго долучилася до мистецтва бісероплетіння. У мене тепер є й безліч інших посібників з бісероплетіння, але цю чудову книгу я як і раніше виділяю з усіх і ціную особливо. 
Я не знаю, чому ця випадково куплена книга і представлені в ній уроки плетіння красивих квітів з бісеру раптом так захопили мене. Напевно, це сталося через мою любов до квітів і схильності до творчості.

З дитинства я захоплювалася флористикою. Робила композиції-картини з рослинних матеріалів: з соломки, з засушених квіток і листя, з тополиного пуху. У мене це непогано виходило. 
А не так давно я зайнялася виготовленням гелевих об'ємних композицій в прозорих ємностях: з використанням сухоцвітів, ошатних камінців, черепашок та інших матеріалів в гелі. Цей вид творчості мені теж дуже подобається (але це порівняно дороге задоволення).
 
Однак повернуся до улюбленої своєму захопленню — об'ємному бісероплетіння. 
Після створення першого квітки-волошки у мене з'явилося багато інших робіт — різноманітних квітів, виготовлених з бісеру та дроту. 
Вдалі бісерні вироби відразу «ідуть» від мене — я роздаровую їх друзям і родичам. 

Пагони в'юнка-іпомеї з квітками і листям, що ви бачите на фото з годинником, теж були сплетені мною колись за схемою з вищеназваної книги «Квіти з бісеру». Фотографувала бісерні іпомеї з годинником я сама, користуючись звичайним фотоапаратом.

Іпомеї з бісеру

На фото з бісерними берізки крупним планом: пагони іпомеї ті ж самі, що відображені на фотографії з годинником. Із двох цих виготовлених іпомеї одна виявилася менш вдалою (з більш світлими листям, з невідповідного бісеру) і тому залишилася в мене. А іншу, більш якісно виконану іпомею я подарувала своїй подружці — чий син, Андрій Костянтинович Ларін, на моє прохання зробив інші фотографії бісерних робіт для цієї статті.

З часом я навчилася робити бісерні квіти по готовими схемами швидко і дуже якісно. А потім у мене раптом виник просто "фонтан" своїх ідей з плетіння квітів з бісеру!

Виготовляючи безліч різних рослин по готовими схемами з книг, у міру розвитку своєї майстерності я відчула бажання внести в ці схеми щось нове, своє. Тоді я стала все частіше удосконалити чужі схеми — експериментувати з ними, допрацьовувати і доводити до ідеалу.

Потім настав час, коли мені стало дуже цікаво вигадувати власні схеми плетіння бісерних квітів, максимально схожих на живі рослини. Ось тоді-то я абсолютно випадково відкрила для себе сайт «Гарденія» з його АртГалерея — мені знадобилися якісні фотографії квітів, необхідні для досягнення повної подібності моїх майбутніх робіт з природними оригіналами. 
А ще, в останні півтора місяці я стала доповнювати і «оживляти» свої бісерні квіточки різноманітними красивими комахами — адже справжні квіти і запилюють їх комахи нерозлучні ... 

Мої комахи ще не допрацьовані остаточно, тому що я займалася ними ще дуже мало часу. У мене зараз є безліч експериментальних заготовок для майбутніх виробів — я поки тільки продумую і пробую удосконалити ті варіанти комах, які вийшли найбільш вдало.

Для більшої схожості своїх квітів і комах з живим оригіналом, я намагаюся знайти фотографії реальних, природних зразків того, що задумала зробити з бісеру.
 
Новорічні сувеніри  

За порадою сина, наприкінці минулого року я «переключилася» на новорічну тематику і наплів в якості подарунків безліч кумедних ялинок, а заодно і симпатичних довговусі щурят — символу настав 2008 року. 

Мої бісерні комахи, ялинки, напрацювання з новими квітами (з новими квітами взагалі поки тільки одні ідеї) — всім цим я займаюся у вільний час зовсім недавно — лише з середини листопада 2007 року. 

Коли я хочу зробити з бісеру що-небудь нове, то спочатку звичайно дивлюся, що вже було зроблено іншими майстрами з цікавої мене темі (я вважаю, що немає сенсу "винаходити велосипед", а треба спочатку ознайомитися із уже наявними виробами ). Якщо ж у цих варіантах не все мене влаштовує, то тоді я змінюю схеми, переробляю на свій розсуд.

Так, мої новорічні крисята спочатку були "Солодкої парочкою" мишей (з Набору
для бісероплетіння А-113). Коли син порадив мені зробити з бісеру що-небудь відповідне до Нового року, то мишенята-«солодка парочка» мені тут стали в нагоді. При цьому я в підсумку змінила пропонований варіант плетіння мишки і переробила мишку в щурика, удосконаливши деякі деталі конструкції і зовнішній вигляд виробу. Змінила форму банта, лапок і бичка звірка; лапки і хвостики щурят стали рожевими. 
Перероблений мною варіант «Солодкої парочки» мишенят з Набору тепер представляв собою двох щурят, пов'язаних за хвостики красивим бантом. На мій погляд, все це вийшло трохи по-садистськи ... 
Але моїй сусідці цей варіант так сподобався, що вона попросила мене зробити чотири примірники для подарунка своїм знайомих. Я виконала це замовлення, після чого все ж таки відмовилася від варіанту новорічного сувеніра з двома зв'язаними за хвостики Щуренята, замінивши його на варіант одного щурика з бантом на хвостику ... 

На виготовлення щурика за своїм варіантом плетіння мені потрібно більше часу, ніж по пропонованого варіанту в інструкції до Набору. Оскільки я плету щурика не на одній дроті, як за типовою інструкції до мишеняті, а на двох дротах: спочатку роблю верхню частину, а потім приплітати до неї нижню. Звичайно, це ускладнює і подовжує весь процес, але мої новорічні крисята вийшли міцними (а мишенята якісь в'ялі) і не деформуються.

Також на двох дротах (а іноді й на трьох!) Я плету всіх своїх комах. 
Лапки комах виготовлені зі скрученого дроту, а на кінці обов'язково з петелькою (за подобою кріплення для ялинкових іграшок). З заготовленої петелькою зручно закріплювати лапки комах куди завгодно, а також можна вплітати в загальну композицію в процесі виготовлення квітки або листа (гілки) рослини. Так виходить набагато акуратніше і міцніше.

Схему плоскою сонечка я знайшла в книзі Сахненко "Гра в бісер". Приплели до неї животик для об'єму — вийшов якийсь незрозумілий жучок. Потім поекспериментувати із пропорціями об'ємних деталей і кольором бісеру. В результаті все ж вийшла сонечко, яка на даний момент мене цілком влаштувала (хоча, напевно, з часом зроблю її краще).

Стрекозка із стеклярусу я робила по фото з Інтернету. Бабка поки не така, як хотілося б, виготовлення бабок в мене ще не відпрацьовано. 

Досвід бісероплетіння показує, що в процесі творчості плани та реальні результати можуть не тільки не збігатися, а й кардинально розходитися.
Так, новорічна ялинка у мене вийшла зовсім випадково. В Інтернеті я знайшла схему сосни ("Легкий подих") і захотіла зробити сосну, але відразу щось не виходило. Я по-різному пробувала нанизувати бісер, рубку, стеклярус. ТА в якийсь момент у мене раптом вийшла ... ялинова гілочка. (За іронією долі, — винахідник схеми сосни спочатку планував зробити саме ялинку, а у нього в результаті вийшла сосна ...). 
Причому, в ході моїх експериментів я переконалася, що непогано виходять ялинки як з рубки, так і із стеклярусу. Напевно, ялинові гілочки можна спробувати зробити розгалуженими. 
Гілочки кожного ярусу ялинки я не скручую, а сплітаються між собою в основі. Вони утворюють разом невеликий шматочок стовбура, усередині якого проходять кінці дроту від верхніх ярусів гілок. Це робить всю конструкцію більш міцною і симетричною, дозволяє приховати всі кінчики дроту і дає можливість гарніше розправити гілочки мініатюрного деревця. 
Всі свої ялинки, при їхньої гаданої на перший погляд схожості, я зробила різні. Навіть зірка на ялинкової маківці зустрічається всього один раз. Я поекспериментував з наконечниками іншої форми, але вони не вдалися — виходили або занадто громіздкими для таких маленьких ялиночок, або зовсім непоказними.
 
Композиції з квітів і комах з бісеру  

Плетені об'ємних квітів і комах з бісеру я з задоволенням присвячую своє дозвілля, це дуже захоплюючий вид творчості. 
Мої близькі та знайомі поблажливо ставляться до цього мого захоплення, всім дуже подобаються мої бісерні вироби. 
Мені приємно, що мої рукотворні квіти доставляють радість людям і користуються такою популярністю. Правда, на це в мене йде багато вільного часу. Часом я не встигаю доробити квіти з бісеру для подарунка до терміну, і тоді мені доводиться закінчувати свої сувеніри ночами. Але зате я щаслива, коли з любов'ю виконаний мій бісерний штучний квітка — точна копія живого рослини — викликає у людей здивування і захоплення, прикрашає їх будинок і не втратить своєї краси довгі роки.

Тетяна Миколаївна Гришина (м. Москва)

 

 

 
 
Все про квітковому декорі  

 

 

 

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук