Як правильно обрізати дерева
Поради початківцям садівникам про те, як правильно потрібно обрізати плодові дерева, які гілки видаляти в першу чергу, як не нашкодити рослині і як правильно формувати крону дерева. Також описаний догляд за ранами, які залишилися після обрезкі.Виращіваніе плодових дерев — це цікава справа, яка потребує певний запас знань про терміни поливу та обробки рослини, а також про те, як правильно доглядати і стежити за його розвитком. Обрізка дерев — один з аспектів садівництва, до якого садівник, особливо початківець ставиться з особливою обережністю, адже йому, природно не хочеться нашкодити дереву, яке до цього досить довго плекав і беріг.
Так що ж робити починаючому садівникові, який не має, з чого почати цю процедуру, як правильно її провести і яка взагалі мета обрізки дерева? А мета досить просто зрозуміти. Молоде дерево обрізають, щоб правильно сформувати крону, рівномірно розмістити обростають гілки, а вже сформований обрізають для того, щоб утримати нормальний баланс між ростом і плодоношенням дерева, а також прибрати зайві, що виходять за межі крони гілки і забезпечити нормальне проходження світла до всієї кроні. Перш, ніж приступити до справи, потрібно запам'ятати список рекомендацій щодо правильної обрізку дерева.
У садівника завжди повинен бути хороший, гострий інструмент, яким буде проводиться обрізка. Потрібно зайти в сад, окинути його поглядом і визначити все зайве, а потім вже приступити до самої обрізку. Насамперед потрібно видалити сухі гілки, при цьому бажано не залишати сухих пеньків. Краще зачепити живе дерево, ніж залишати частину сухого. Не можна залишати поламані гілки в кроні, їх потрібно видаляти так само, як і сухі. Потрібно обрізати все неправильно сформовані гілки, які обвисають, або практично лежать на землі. Якщо кілька рівноцінних гілок ростуть зовсім поруч, то бажано видалити одну з них, тим самим давши простір для повноцінного і швидкого розвитку іншої. Однорічні гілки з нирками обрізати небажано, так як вони найцінніші для майбутнього плодоношення. Слід обрізати гілки, які знаходиться в самій гущі і направила в усі сторони розгалуження. Якщо дуже довга гілка іде за межі крони, то її теж слід обрізати. Рани на деревах, які більше 1 см в діаметрі слід обробляти садовим варом, а ті, діаметр яких менше, можна промити тривідсотковим розчином мідного купоросу.

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук