Як правильно вирощувати помідори у теплиці
Alt
Наближається клопітка час для городників — посів насіння томатів на розсаду. Оскільки в середній смузі Росії хороший урожай цього теплолюбного овоча без укриття отримати важко, розповімо, як правильно вирощувати помідори у теплиці.

Агротехніка вирощування томатів у теплиці істотно відрізняється від їх вирощування у відкритому грунті. У теплицях зазвичай тримається висока вологість повітря, відбуваються великі коливання нічної і денної температур, в денні години буває перегрів рослин, швидко розвиваються і накопичуються шкідники та хвороби. Тому для майбутнього врожаю вибір томатів для теплиць має велике значення.

Перевагу слід віддавати гібридам, які стійкі до захворювань і зав'язують плоди навіть при несприятливих умовах. Крім того, краще вирощувати помідори в теплиці з обмеженим зростанням, з наукового детермінантні і полудетермінантние. Справа в тому, що у нас вегетаційний період триває всього 3-4 місяці. Якщо вирощувати томати в теплиці з необмеженим ростом (індетермінантні), які формуються в одне стебло, то для того, щоб вони встигли утворити 6-8 кистей, розсаду треба висаджувати на постійне місце в першій половині травня. А в ці дні може бути холодно і не рідкісні заморозки. Пересаджувати розсаду помідорів в теплицю в цей час ризиковано. Висаджені пізніше, ці сорти встигають викинути не більше 4 кистей. Тому індетермінантні сорти томатів зазвичай не виправдовують витраченого на них праці.

Помідори з обмеженим зростанням відрізняються раннім вступом у плодоношення і суцвіття утворюються у них через один-два аркуші, тому їх можна формувати в два стебла. На одній рослині можна отримати до 14 кистей. І найголовніше, до кінця серпня, на кущах цих більш скоростиглих томатів, практично всі плоди встигають дозріти до заморозків і тому їм вдається уникнути помідорової чуми — фітофтори.

Окрема розповідь про те, як правильно виростити розсаду помідорів. Сіють насіння томатів зазвичай з середини травня до другої половини квітня. Тримати її в горщиках більше 50 днів не бажано. Висота розсади помідорів згаданих сортів не перевищує 30-35 см. Такі рослини не страждають від перегріву, нестачі світла і малого об'єму горщиків. Розсада виходить міцною, компактною, з потужними країнами, тим самим скорочується період від сходів сіянців до цвітіння і плодоношення томатів. Ослаблені рослини і з ознаками захворювання слід відбраковувати.

Грядки під тепличні помідори краще робити висотою близько 25 см. Так грунт швидше прогріється. Його слід гарненько прорихлити — томати не переносять перезволоження грунту і їм потрібен хороший дренаж.

В кінці травня початку червня можна везти розсаду помідорів на дачу і занести її в теплицю. Висаджувати томати в грунт не поспішайте. Спочатку заміряйте його температуру на глибині 20 см. Якщо вона нижче 13 °, то коріння рослин не будуть поглинати воду і поживні речовини.

Alt
Коли час висадки прийшло, треба у верхньому шарі землі зробити лунки, додати в них по столовій ложці комплексного органо добрива і пролити слабким розчином марганцівки. Не слід надмірно заглиблювати рослини, достатньо рівня сім'ядоль. Розсаду бажано повернути так, щоб суцвіття було звернено в бік проходу між грядками. Тоді плоди не будуть затінювати листям і раніше дозріють. Переросла розсаду треба укладати похило верхівкою на південь, обірвавши попередньо 2-3 нижніх листа, присипавши частину стебла.

Для того щоб правильно виростити помідори в теплиці, перші два тижні після посадки, особливо якщо стоїть прохолодна погода, поливати їх не треба — води, вилитої в лунки цілком достатньо для їх укорінення. Та й до зав'язування перших плодів поливати томати треба обмежено, тільки, щоб не допускати сильного пересихання грунту.

А от коли пішла у помідорів в теплиці закладка плодів, тоді і треба піклуватися про полив, оскільки недолік вологи може привести до вершинної гнилизни, а перезволоження — до відмирання коренів. Поливати помідори в теплиці слід тільки під корінь, так, щоб волога проникла на глибину 15 см. На рослини не повинні потрапляти бризки і краплі води — з ними поширюється всіляка інфекція.

Умовою правильного вирощування помідорів в теплиці є їх своєчасне підгодовування. Добрива починають вносити, коли на перших кистях утворюються зав'язі. Для першої підгодівлі можна використовувати монофосфат калію (1 ст. Ложка на 10 води). Азотні добрива в цей час вносити не слід: рослини будуть жирувати. Наступна підживлення проводиться через 7-10 днів растворіном марки А або А1 (45 г. на 10 л води).

Для отримання раннього врожаю томатів у теплиці гарні результати дають позакореневе підживлення, які служать додатковим харчуванням для рослин, а також профілактикою грибних захворювань. Проводити їх треба щотижня, чергуючи добре розчинні добрива (сечовина, калієва селітра, кальцієва селітра, монофосфат калію і Акварин — по 1 ч. ложці на 10 л води). Позакореневе підживлення помідорів в теплиці треба робити ввечері, щоб живильний розчин висихав на листках повільно, а ранкова роса сприяла його засвоєнню.

Якщо рослини посаджені на відстані один від одного більш ніж на 35 см, то їх краще вирощувати в два стебла, залишаючи пасинок під першою китицею. Іноді варто спробувати залишити додатковий пасинок під третьою пензлем. На ньому можна отримати додатковий урожай.

Пасинки треба видаляти маленькими, не більше 3-5 см, і не давати їм переростати. Якщо прищипувати великі пасинки, то на стеблі залишається ранка і помідори в теплиці відчуває стрес.

Alt
Коли на першому суцвітті томатів почнуть наливатися плоди, все нижнє листя, особливо, які стосуються грунту, треба видалити. До моменту дозрівання плодів на першому суцвітті, нижче стебла не повинно залишатися ні одного листа. Листя і пасинки бажано видаляти в сонячну погоду в першій половині дня, щоб ранки встигли затягнутися.

Деякі початківці городники запитують, чи можна в одній теплиці вирощувати помідори та огірки? Не бажано, оскільки ці овочі вимагають різного температурно-вологісного режиму. Якщо є можливість, краще перегородити теплицю хоча б плівковою перегородкою.

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук