Як швидко виростити свиню
kak bystro vyrastit svinyu 1 Як швидко виростити свиню

Про те, як швидко вирощувати свиней розповів нам Олесь Гончар з Вітебської області Білорусі.

«Господарство у нас з дружиною Тетяною невелике: десяток курей, свині та кінь на два подвір'я — наше і двоюрідного брата. Раніше була і корова, але зараз вже сили не ті, щоб доглядати за нею. Але ось у чому ми не звикли собі відмовляти, так це в хорошій пісної свинини і домашніх ковбасках. Вистачає і нам, і дітям, і онукам.

Як швидко виростити свиню, щоб і вагою вийшла і м'ясом?

Ми робимо це так. Восени беремо на ринку двох поросят. Породистих свиней у нас поблизу не продають, так що в господарстві тримаємо помісних свинок. Зазвичай купуємо свинку і кабанчика в шеститижневого віку, вагою приблизно 6-8 кг. Ми намагаємося купувати поросят з «одного гнізда», щоб жили дружно і не сварилися. Тим більше що хлів у нас не великий і вигул відсутня.

Як виростити порося на особистому подвір'ї?

Порося, що дитя мале, питається, як виростити з нього велику свиню?

Перш за все — турбота про годування. Спочатку даємо поросятам корм 3 рази на день. Їм йде все, що залишається від нашого столу в добавок до вареної товченої картоплі і ячмінної каші. З досвіду знаю, що протягом перших 2-3 тижнів краще годувати поросят так, щоб вони не об'їдалися. Заодно поспостерігати, у кого який апетит та кулінарні пристрасті. Це потім, коли поросята обжівутся на новому місці і звикнуть до господарів, можна почати годувати їх досхочу.

Як правильно виростити порося у велику свиню.

Найважче, мабуть, доростити тварин до 50-60 кг. Такого ваги вони зазвичай набирають до 4-5 місяців. Навесні, коли до вареної їжі додається зелений корм з городу, свині ростуть швидше. Обов'язково даю їм січену молоду кропиву і іншу ранню зелень. Траву кошу і рублю січкою як капусту.

У травні-червні переводимо свиней на дворазове харчування, одночасно збільшуючи норму, як зеленого, так і вареного корму. За моїми спостереженнями, чим більше свиня отримує свіжих і зелених кормів, тим краще у неї м'ясо. Борошно грубого помелу і каші — корми теж необхідні.

Щоб отримати в процесі вирощування свині м'яса більше ніж сала, потрібно змінити співвідношення між кашами і зеленим кормом на користь зелені. Влітку у справу йде бадилля з городу, пізніше — кормові буряки, кабачки і гарбуз. Буряк більше даю в сирому вигляді, терту на саморобній тертці.

Початківцям тваринникам важливо знати, що у кабанчиків м'ясо (наприклад, підчеревину) виходить більш жирним, ніж у свинок. Це пов'язано з особливостями поведінки самки свині. Коли вона входить у полювання, у неї погіршується апетит, веде вона себе неспокійно, іноді зовсім не їсть по 2-3 дні. При обробленні туші в подбрюшной зоні шари сала у неї більш тонкі, ніж у кабанчика.

kak bystro vyrastit svinyu 2 Як швидко виростити свиню

Якщо поросят ми купили в жовтні-листопаді, то на початку грудня наступного року тварини у нас досягають забійної ваги в 250-280 кг. Як бачите, швидко виростити свиню на особистому подвір'ї не так просто.

Крім ковбасок і сала ми з дружиною і м'ясо ще вялім. Як в'ялити м'ясо свині? Спочатку ріжемо його на досить товсті смужки довжиною по 20-25 см. пересипають їх сіллю, перцем і натираємо часником. Додаємо небагато цукрового піску.

Тиждень м'ясо зі спеціями лежить у посуді. Потім виймаємо його, накриваємо марлею і підвішуємо сохнути в коридорі або на балконі.

kak bystro vyrastit svinyu 3 Як швидко виростити свиню

Готове свиняче в'ялене м'ясо темно-бордового кольору, досить тверде, з гострим пряним смаком. Ріжуть його гострим ножем на тоненькі скибочки ».

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук