Як виглядає коза зааненской породи
Alt
На приватних обійстях найбажаніша порода кози — зааненская. Багато хто хотів би придбати це тварина, але навіть не знають його породних ознак.

Як виглядає коза зааненской породи? Як правильно зробити покупку тваринного і не помилитися? Своїм досвідом утримання зааненской кози поділилася з нами Галина Семенівна з села Борисово Тверській області.

«Досвід змісту звичайної кози у мене був. Хотілося придбати зааненку. Мені пощастило — купила козу з племінної ферми. Продавець, спасибі йому, детально розповів про особливості тваринного і забезпечив мене довідковою літературою. Ось вже десяток років утримую невелике стадо кіз зааненской породи. У процесі догляду дізналася багато цікавого про цю породу.

Почну із зовнішнього вигляду. Прийнято вважати, що коза зааненской породи повинна бути неодмінно білої, великої і Комолов. Та, мабуть, найчастіше тварина має біле забарвлення, але зустрічаються особини з шерстю і бежевого відтінку, а іноді навіть сіро-чорного.

Безсумнівно, зааненскіе кози великі, але вага їх теж буває різним, як і зростання. Стандарт породи передбачає зростання кози від 72 см, козла — від 77 см. Треба враховувати, що кози ростуть до 3 — 4 років і однорічна кізка не зрівняється з трьохлітки. Дорослі кози важать від 55 кг, козли — більше 70 кг.

Комолістю — теж не факт. Зааненская коза може бути як комола, так і рогатою. Треба мати на увазі, що господарі більше поголів'я кіз, вирощуваних на продаж, змушені видаляти ріжки козенятам, щоб вони не травмували один одного. Така операція проводиться в перший тиждень життя козеня, і до 1,5-2 місяців його життя від неї не залишається і сліду. Купуючи безрогого підрослого козеняти або дорослу комолий козу, ви можете і не здогадуватися про те, що вони насправді з обрізаними рогами.

Ще у кіз зааненской породи бувають так звані сережки. Це невеликі відростки, покриті шерстю, розташовані на шиї. Вони можуть бути довгими або короткими і не вважаються порушенням стандарту.

Зустрічаються кози і з бородою і безбороді. Довжина вовни у них теж різна. Зааненская коза може бути короткошерстої, з шерстю середньої довжини, з «ОЧЕС» на ногах і животі, а також довгошерстої. Це все різні лінії однієї породи.

Тепер ви уявляєте, як виглядають кози зааненской породи. Це важливо знати при купівлі тварини.

Тепер про удоях. Мене часто запитують, скільки молока дає коза зааненской породи? Продавці часто повідомляють завищену цифру, згадуючи лише про максимальне удое. Однак, звичайно, кози дають по 5-6 літрів в день лише в піковий період і то протягом тижня, а потім удій йде на спад. Тому розрахунок удійності потрібно розраховувати за весь період лактації. Звичайно, в перший рік коза дає менше молока. Максимум припадає на третій-четвертий окіт.

Хороший господар може домогтися високих показників надою. Скажу на прикладі своїх кіз. Для першого року можлива удойность від 600 л, для наступних років — 1000 л і більше. Тобто на піку коза зааненской породило першу окоту дає в день більше 3 л, а при наступних пологах — 5-6 л в день. При цьому максимальні показники тварина тримає приблизно протягом двох-трьох місяців.
Якщо збираєтеся купувати козу зааненскую дійну, то врахуйте, що породисте тварина коштує дорого. Це як у собак: ціни просто породистої і собаки з довгою родоводу сильно розрізняються. Так само і при продажу кіз.

Виходячи з вартості козячого молока у вашому регіоні та удійності тварини, можна порахувати, за який термін дійна коза себе окупить. А якщо купуєте козеня у віці до двох місяців, помножте кількість витраченого на його випоювання козячого молока (у мене менше 150 літрів не виходить) на його ціну ».

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук