З чого краще будувати свій дім
Придбавши у власність ділянку землі, ви стикаєтеся з непростим питанням: з чого краще будувати свій дім? Адже кожен будівельний матеріал має свої переваги і недоліки. Та й тут варіантів кілька — дерев'яний будинок може бути рубаним, брущатим, каркасним або панельним. Кам'яний, зводиться з цегли або бетону. Ви починаєте ламати голову і шукати відповіді на питання: з чого найдешевше побудувати будинок, з чого швидше побудувати будинок, з чого найпрактичніше побудувати бом? Спробуємо відповісти.

Отже, з чого ж краще будувати заміський будинок — цегла або дерево?

Давайте спочатку виберемо традиційний для Росії будівельний матеріал — деревину. Виникає додаткове запитання: з чого краще будувати дерев'яний будинок? Почнемо з «сучасної хатинки», тобто зрубу.

iz chego luchshe stroit svoj dom 1 З чого краще будувати свій дім
Найбільш практично для рубаного варіанту будинку використати оциліндрованої колоди. Його роблять із сосни, модрини, кедра та деяких листяних порід, зрізуючи верхній шар деревини, щоб колода було однакового діаметру від комля до верхівки. Стандартна довжина колоди складає 6 метрів.

Заміський будинок з оцилиндрованного колоди поряд з перевагами має і всіма недоліками, властивими натуральній деревині. Він «дихає», теплоустойчів, регулює вологість у житлових приміщеннях. Разом з тим при будівництві будинку з колод неможливо уникнути усадку, а досушка, яка загрожує виникненням некрасивих тріщин, повинна проходити після зведення стін. Тому з подальшим будівництвом та оздобленням свого будинку доведеться, як мінімум, рік почекати.

Поверхня оциліндрованих колод досить гладка, що дозволяє заощадить на внутрішній обробці. Разом з тим, такий заміський будинок дорожче звичайного каркасного варіанту на 15-20%.

iz chego luchshe stroit svoj dom 2 З чого краще будувати свій дім

Дерев'яний будинок можна побудувати також з бруса. Сильна його сторона — здатність зберігати свою форму. Однак це вірно лише щодо клеєного і профільованого бруса. Найдешевший — пилений, що володіє природною вологістю, на жаль, дає усадку.

Заміські будинки з бруса мають хорошу теплоізоляцію і екологічно чисті. Вони зберігають у процесі експлуатації хороший зовнішній вигляд і часто не вимагають внутрішньої обробки. Довговічність заміського будинку, зробленого з профільованого клеєного бруса, можна порівняти з довговічністю цегляного.


З чого краще будувати свій будинок
Зведення дерев'яних будинків з готових панелей дуже популярно в Канаді та Північній Європі. У нас вони теж знайшли своїх прихильників. Готові панелі з каркасом з клеєного бруса або дощок робляться в заводських умовах і завозяться прямо на будмайданчик. Мінераловатний утеплювач закладають в порожнечі панелей. Обов'язково роблять пароізоляцію. Зовнішні стіни будинку обшивають новим будівельним матеріалом — орієнтоване-стружкових плит (ОСП). При бажанні їх можна потім обштукатурити або обшити якось інакше. Вибір внутрішньої обробки стін — за господарем.

Незважаючи на те, що здаються кволими, панельні будинки надійні, дуже теплі і не дають усадку. При цьому це один з найшвидших способів будівництва заміських будинків. З іншого боку, тільки відмінна біологічний захист деревини каркаса і якісний утеплювач дозволять довести термін служби панельного будинку до півстоліття.

З чого будувати кам'яний будинок — цегла або газобетон З чого краще будувати свій будинок
Цегла, як відомо, не схильний до гниття і тому більш довговічний матеріал у порівнянні з деревом. Однак для цегляного будинку буде потрібно значне утеплення, а також внутрішня обробка приміщень. Є, правда, сучасна цегла, які виготовляють порожнистими з внутрішнім утеплювачем.

Головна відмінність цегляного будинку — його міцність, а значить і вагу. Тому зводити його потрібно на потужному заглибленого фундаменту. Вартість же такого фундаменту може скласти 20-30% від вартості всієї коробки. Це в два рази вище за ціну фундаменту для дерев'яних конструкцій.

Тим не менше, цегляний будинок буде служити своєму господареві в два, а то і в три, рази довше звичайного дерев'яного.

Ну а будинок з газобетонних або пінобетонних блоків. Чим він хороший?

iz chego luchshe stroit svoj dom 5 З чого краще будувати свій дім

Ці блоки робляться з спіненого бетону. Після його висихання всередині залишаються дрібні бульбашки з повітрям. Стіни з пінобетону тримають тепло набагато краще цегельних. Блоки мають непогані звукоізоляційні властивості. З ними легко працювати — пиляти і свердлити.

Основний недолік будинків з пінобетону — непрезентабельний зовнішній вигляд. Тому обробка потрібно обов'язково. До того ж у ході зведення зовнішніх стін вони потребують захисту від опадів у вигляді дощу і мокрого снігу. Безсумнівний плюс — будинку потрібно недорогий легкий фундамент.

З чого краще побудувати свій будинок вирішувати його майбутнім господарям.

Схожі статті

Коментарі закриті.

Пошук